Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksGallerySzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Śluza Santok

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
abies

abies


Liczba postów : 161
Registration date : 30/10/2008

Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitimeNie 15 Lis 2009, 22:58

Śluza na kanale odwadniającym w Santoku

Śluza Santok Sant2

Śluza Santok Sant3

Śluza Santok Sant1
Powrót do góry Go down
jacek2708

jacek2708


Liczba postów : 26
Age : 48
Registration date : 17/07/2009

Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Re: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitimeSro 18 Lis 2009, 07:45

Witam.
Zaciekawiła mnie ta śluza w którym miejscu ona się znajduje?Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Scheik
Admin
Scheik


Liczba postów : 443
Age : 39
Registration date : 08/10/2008

Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Re: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitimeSro 18 Lis 2009, 09:06

Widzisz Jacku mnie tez zaciekawiła, ale kolega abies obiecał, że pokaże. Trzymam za słowo, gdyż interesują mnie tabliczki znamionowe takich budowli hydrotechnicznych które Niemcy robili.
Powrót do góry Go down
http://forteczna.org/
jacek2708

jacek2708


Liczba postów : 26
Age : 48
Registration date : 17/07/2009

Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Re: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitimeSro 18 Lis 2009, 11:25

Bardzo jest ciekawa,chętnie też pojadę z wami obejrzeć tę śluzę i zrobił kilka zdjęć,takżę chciałbym zrobić zdjęcia wiatraka.Prawdę mówiąc nie widziałem wielu schronów w samym Santoku.przydałaby się fachowa ekipa przewodnicza.Jakby pogoda dopisała można wybrać się w najbliższą niedzielę,jeżeli koega Abies miałby czas?Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
abies

abies


Liczba postów : 161
Registration date : 30/10/2008

Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Re: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitimeSro 18 Lis 2009, 11:40

Wrota zamykający kanał przed cofającą wodą były zbudowane wraz z przepompownią - więc stawiam, że za czasów "Gierka" Very Happy
Powrót do góry Go down
Scheik
Admin
Scheik


Liczba postów : 443
Age : 39
Registration date : 08/10/2008

Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Re: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitimeSro 18 Lis 2009, 14:02

Rozczarowanie Neutral A już miałem nadzieję, że to niemieckie. Ja będę w GW dopiero z początkiem grudnia.
Powrót do góry Go down
http://forteczna.org/
jacek2708

jacek2708


Liczba postów : 26
Age : 48
Registration date : 17/07/2009

Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Re: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitimeSro 18 Lis 2009, 14:58

Też myślałem że śluza jest starsza,ale robi duże wrażenie.Jeżeli jest z czasów Gierka to ma już ładnych parę latek.Muszę ją zobaczyć jak wiele innych miejsc które widziałem z waszych relacji wypadowych.Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
abies

abies


Liczba postów : 161
Registration date : 30/10/2008

Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Re: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitimeWto 16 Mar 2010, 17:26

Da zainteresowanych tematem takich i podobnych budowli hydrotechnicznych polecam książkę Zbigniewa Czarnucha "Ujarzmianie rzeki"
Śluza Santok Czarnuch
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Śluza Santok Empty
PisanieTemat: Re: Śluza Santok   Śluza Santok Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Śluza Santok
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Santok wieża widokowa

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: LUBUSKIE :: Zabytki techniki-
Skocz do: